V sredo gre za res

Pokalno tekmovanje je še vedno edino upanje za igranje v evropskih tekmovanjih. Na Bonifiki bo odigran edini prvoligaški dvoboj za polfinalno vstopnico Pokala Pivovarna Union, Koprčani se bodo udarili s Sobočani. Tekmeca sta se v slovenski Istri nazadnje srečala konec marca, ko so zaostalo ligaško tekmo z 2:1 dobili gostitelji. Koper je po reprezentančnem “premoru” sicer klonil v ljubljanskih Stožicah, bolje pa so se po porazu na Primorskem odrezali nogometaši Mure. Črno-beli so se v Domžalah razveselili prve zmage na zelenici po lanskem decembru, s petimi doseženimi zadetki pa so pošteno okrepili svojo samozavest. Tako v taboru Mure kot Kopra v upanju na evropsko poletje veliko stavijo prav na pokalno tekmovanje, v katerem pa na mednarodni oder pelje zgolj zmaga v finalu. Mura po slavju leta 2020 lovi novo pokalno lovoriko, Koprčani so pokal doslej dvignili že štirikrat, nazadnje ob koncu sezone 2021/22, ko so bili v Celju boljši od Brava. Kdo bo v sredinem večeru podaljšal upanje na trofejo in mednarodni nastop? vir NZS

Napovednik;

Sreda, ob 20.00: KOPER – MURA
Sodnik: Martin Matoša
Prepoved igranja: /
Neposredni prenos: Sportklub 1