Rijeka že v drugi minuti

Nogometaši Rijeke so na pripravljalni tekmi na pomožnem igrišču v kampu premagali Koper z 1:0. V zanimivi tekmi, na kateri se je lepo videlo, da imajo nogometaši Rijeke naporen prvi teden priprav, so izbranci Željka Sopića prikazali dober nogomet, tekma s Koprom pa je služila svojemu namenu.Rijeka je povedla že v drugi minuti, Fruk je sprožil iz kota, Smolčić je meril z glavo, žoga pa je oplazila nekoga v vrstah Kopra – 1:0. V 14. minuti je po hitro izvedenem kotu odbil Fruk, a sta bila poskusa Smolčića in Obregona blokirana.Koprčani so odgovorili v 16. minuti, po hitri akciji je na koncu podal Tičić, Burčul je dovolj oviral Wisdoma, ki pa ni poslal kakovostnega strela. Izgubljena žoga obrambe Rijeke je gostom v 18. minuti ustvarila priložnost, a je Wisdom s 16 metrov streljal mimo vrat. Rijeka je odgovorila v isti minuti, dolga žoga je končala v nogah Jankovića, ki se je pognal proti vratom, a je njegov strel končal v rokah koprskega vratarja. V preizkušnji proti Kopru je bil Ivanović prava skušnjava na desni strani in Rijeki ustvaril najlepšo priložnost. Po pobegu po desni strani je v kazenskem prostoru našel Obregona. Kolumbijski strelec se je osvobodil spremstva in premagal vratarja Baša, na gol črti pa se je znašel Mijolović in s prsmi rešil vrata! Koprčani so najlepšo priložnost v prvem polčasu zapravili v 38. minuti. Po predložku z leve strani je žogo sprejel El Manssouri in se odlično znašel v položaju, a strel ni bil natančen. V nadaljevanje so bolje začeli gostje, v neuradnem debiju pa je izstopal vratar Josip Posavec. V 51. minuti so gostje krenili v protinapad, El Manssouri je preigral Groznico, ki se je sama pognala proti vratom Rijeke, a je Posavec z odlično reakcijo rešil mrežo. Rijeka je odgovorila s poskusom Bilajca z razdalje v 57. minuti.Slovenska ekipa je tekmo postajala vse bolj nevarna, a na koncu ni dosegla zadetka. Najlepšo priložnost pa je imel Tomek v 78. minuti, ko je njegov strel ubranil Posavec.

VIR HNK Rijeka

PRIPRAVLJALNA TEKMA

Strelec: 1:0 Smolčić (2′).

Slika vir hnk Rijeka