Zmaga doma toda izpadli

Koper je danes pokazal, da se lahko enakovredno lahko pomeri z vsako prvoligaško ekipo. Aluminij je letos prvič prejel tri zadetke, kar dokazuje, da ima Koper konkurenčno ekipo. Prvega so gostje prejeli takoj, ko je po prekršku nad koprskim branilcem Goran Jozinovićem. že v drugi minuti iz enajstmetrovke uspešno izvedel Dare Vršič s slovito panenko je namreč premagal Luko Janžekoviča. S tem zadetkom so takoj izničili izid s prve tekme in zdelo se je, da bodo rumeni prevzeli igro a ni bilo tako. Aluminij je izenačil v osemindvajseti minuti , ko je močan strel gostujočega igralca Marcela Čermaka, najprej Bužan strel ubranil vendar je odbito žogo Nemanja Jaksič poslal v Koprsko mrežo. V prvem polčasu, ko se je igrala dvaintrideseta minuta srečanja Žan Žužek zadene in z tem vodstvom rumeno modri odidejo na zasluženi odmor.

V drugem polčasu gostje prevzamejo kontrolo na sredini igrišča in potisnejo Koprčane, da se branijo, sodnik pa dosodi kar nekaj rumenih kartonov, ki so jih prejeli Guberac, Borna in Mišič.Gostje pa so izenačili v oseminpetdeseti minuti, ko je zadel Mihale Klepač po prigravanju domačega vratarja.Koprčani se zopet vrnejo v igro, ko je bila storjena enajstmetrovka v kazenskem prostorju nad Denisom Cerovcem. Dare Vršič zadene za vodstvo in povrne “kanarčke nazaj v igro za napredovanje in doseže svoj šesti zadetek v pokalnem tekmovanju. Rumeni imajo še pol priložnost Djermanoviča in mladega Beriše vendar brez zadetka.

Koper bi moral nato za napredovanje zabiti le še en gol, toda to ni uspelo. Aluminij je posledično napredoval s skupnim rezultatom 3:3 in seveda zaradi večjega števila golov v gosteh. Koper je torej izpadel iz pokalnega tekmovanja in mu sedaj preostane samo še boj za vstop v prvo ligo.

Koper – Aluminij 3:2 (2:1)

Strelci: Vršič 2, in 78/11-m, Žužek 32.; Jakšić 28., Klepač 53.

Sodniki:Kovačič Darjan (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Perger Primož (2. pomoč), Halilović Denis (4. sodnik)
Delegat:Ponikvar Janko