↑ Return to Zgodovina kluba

Mladinska šola

Koprska mladinska šola je znana po dobrem in strokovnem delu, vzgoja dobrih nogometašev je že tradicionalna in je ena najboljših šol v Sloveniji. Cilj nogometne šole je vzgojiti čim več domačih igralcev, ki bi bili sposobni nastopiti v članskem moštvu, do sedaj je to zelo dobrim trenerjem koprske šole tudi uspevalo. Sam sem namreč mnenja, da prav ti, doma vzgojeni igralci, čutijo večjo pripadnost klubu in za to na igrišču pokažejo več. Naj naštejem samo nekaj  igralcev, ki so v svojih generacijah utirale pot ter slavo koprskega nogometa. Prva in obenem najbolj množična generacija mladih s Samirjem Zuličem, Marinkom Galičem, Alfredom Jermanišem, Igorjem Benedejčičem, Vilijem Bečajem in drugimi zelo dobrimi nogometaši. Potem sledi naslednja generacija s Goranom Šukalom, Edmondom Gunjačem, Martinom Pregljem, Mladen Rudonjo, Zlatkom Dedičem, Andražem in Aljažem Struno ter Erminom Hasičem. Žal pa smo po mojem imeli tudi eno najboljših generacij, ki pa ji na žalost vseh nas iz neznanih vzrokov ni uspelo. V tej skupini igralcev so bili Edis Čauševič, Amir Jukan, Damjan Maleševič, Marko Juratovec, Marjan Mikolič, Admir Begič, Andrej Apolonijo, Mitja Dobrin in drugi. Pozabiti ne smemo omeniti še Mitjo Vilerja, Aleksandra Rajčeviča in Jana Koprivca. Sedaj pa je že na sceni novi val igralcev, ki se bo sigurno vpisali med dragulje  najboljše šole nogometa in to so Matej Palčič, Miha Blažič, Leo Štulac, Matic Reja in Jan Andrejašič.

.

Mladinska ekipa U-19  Kadetska ekipa U-17
2015/2016      Slovenski pokalni zmagovalec 2011/2012 Slovenski državni prvak
2013/2014  Slovenski pokalni zmagovalec 2007/2008           Slovenski državni prvak