Visoka zmaga proti Nyíregyháza Spartacus FC

Koprčani so danes premagali madžarsko ekipo s kar 5:0 in se po kratkih pripravah iz Pohorja vračajo domov, kjer se bodo nadaljevale priprave in igranje prijateljskih tekem pred pričetkom drugo ligaškega tekmovanja.

FC Koper – Nyíregyháza Spartacus FC 5:0 (2:0)

Strelci: Šolaja 14′,36′, Galešič 46′ , Gajšek 68′, Štromajer 73′

Koprčani začeli v naslednji  zasedbi: Nenezić, Badžim, Cerovec, Jelić-Balta, Vrdoljak, Žužek,  Guberac, Galešić, Baša, Meštrić, Šolaja.

Nyíregyháza: Jova – Svedyuk (Tóth Á. 65.), Fodor (Szekszárdi 65.),  Pejovic (Ötvös 65.), Farkas (Gulyás 65.), Papp M.(Motkó 65.), Polényi  (Starosta 65.), Rezes (Végső 65.), Kártik (Cenaj 60.), Kovác (Kovács N.  60.), Hornyák (Tóth B.60.)

Prvih trinajst minut je potekalo srečanje v enakovredni igri. Koper pa je že prišel v vodstvo v 14′ minuti po desni strani. V 36′ je Šolaja zopet zadel in Koper je že vodil s dve proti nič. V prvem polčasu več ni bilo zadetkov. Takoj v drugem polčasu v 47′ minuti zadene po lepem strelu še Galešič. Potrditev visoke zmage v 68′ minuti in 87′ zadeneta še Gajšek in Štromajer. Rezultat se ni več spreminjali in rumeno modri le z lepo zmago zapuščajo mini priprave na Pohorju.

NK Koper 1920 - 2020 "