Vanoli ponovno na klopi “kanarčkov”

Rudolfo Vanoli je novi, stari, trener FC Kopra. Danes bo z ekipo opravil prvi trening, že v soboto pa bo pod njegovim vodstvom ekipa gostovala v Ljubljani so zapisali na uradni strani kluba. Rodolfo Vanoli je še tretjič prevzel vlogo glavnega trenerja v Kopru, s katerim se je veselil pokalnega in superpokalnega naslova, ekipa pa se je takrat  uvrstila v kvalifikacije za Ligo Europa. Agron Šalja, Rodolfo Vanoli, Zoran Vulić, Dino Skender, Safet Hadžić, Fausto Budicin, Nenad Gračan, Luka Bonačić … Vse to so kandidati, ki so se omenjali kot morebitni nasledniki Mirana Srebrniča na koprski klopi, zdaj dvomov ni več. V koprskem prvoligašu so se odločili za povratnika, kanarčke bo v nadaljevanju sezone vodil Rodolfo Vanoli, ki se na Bonifiki počuti kot doma. Predsednik Ante Guberac torej zaupa strokovnjaku, ki ekipo in razmere zelo dobro pozna.

Športni direktor

Boško Županović: »Glede na dano situacijo smo sprejeli najboljšo možno rešitev. Po odstopu Mirana Srebrniča nismo imeli veliko časa, kljub temu pa smo imeli veliko pogovorov z različnimi kandidati, z nekaterimi tudi preko telefona. Včeraj smo cel dan preživeli v pisarni, ob 20h smo zaključili. Časa za prilagoditev trenerja na ekipo in ligo enostavno ni bilo. Vanoli pozna ekipo in razmere v tekmovanju. Z njim imamo tudi pozitivno izkušnjo, po osvojenem pokalnem tekmovanju.  Je zelo resen in predan trener, zame, kot športnega direktorja je pomembno to, da bo na Bonifiki prisoten od jutra do večera, da bo 100% pri delu. Da skrbi za svoje pomočnike, igralce, ter da jih spremlja, razvija njihovo individualno kvaliteto ter to, da iz ekipe izvleče maksimum. Kadrovskih sprememb v ekipi več ne bo, mislimo, da imamo dobro ekipo, ki se lahko bori za vrh lestvice.«