V pokalu zmaga in napredovanje

Koper je danes s spremenjeno ekipo visoko porazil ekipo Beltincev. Miran Srebrnič je srečanje pričel z nekako mlajšo ekipo, kajti po tekmi z Gorico je bilo potrebno tudi nekatere igralce malce odpočiti. Tako sta srečanje v konici napada odigrala kar dva devetnajstletnika Žan Bešir in Kristjan Meštrič. Koprčani so takoj prevzeli vse vajeti igre v svoje noge in pobudo ter prišli v vodstvo že v deseti minuti, ko je gostujoči vratar storil prekršek nad Meštričem, sodnik pa je pokazal na belo točko, ki jo je rutinirano izvedel Dare Vršič. V 33′ minuti po lepem predložku Kristjana Meštriča, Željko Tomič z glavo zadene za dve proti nič. S tem rezultatom prvega polčasa sta ekipi odšle na odmor.

Drugi polčas Koprčani še bolj pritisnejo gostujoče igralce v kazenski prostor in v enem takem tudi po pravilno dosojeni enajstmetrovki, ko je gostujoči igralec igral z roko, in za to prejel tudi rdeči karton. Tako že z drugo dosojeno enajstmetrovko “kanarčki” povišajo vodstvo, strelec je bil zopet Dare Vršič za 3:0. Isti igralec je v 52′ minuti lepo s kota z predložkom zaposli Luko Badžima, ki je žogo z glavo z lepim lokom matiral nemočnega vratarja in povišal vodstvo na 4:0. Darko Mišič je po hudi napaki gostujoče obrambe žogo z močnim udarcem poslal pod prečnik za 5:0 Koprčani tudi pri tako visokem vodstvu ne popuščajo in Rene Šolaja po izgubljeni žogi obrambe z lepim zadetkom v 87′ zaključi agonijo gostujoče ekipe. Koper je tako napredoval v naslednji krog pokalnega tekmovanja, mi pa se bolj danes veselimo atraktivne igre in zadetkov koprske ekipe.

Koper – Beltinci 6:0 ( 2:0 )

Sodniki:Kos Blaž (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Todorović Nedeljko (2. pomoč)
Delegat: Vidali Žarko, Št. gledalcev:500

Vršič 8./11-m, 51./11-m, Tomić 31., Badžim 61., Mišić 79., Šolaja 86.

Koper: Primož Bužan, Darko Mišić Dare Vršič, Kristijan Meštrić, Luka Badžim, Žan Bešir, Žan Žužek, Željko Tomić, Damir Hadžić, Robi Gajšek, Stefan Andjelić,

Igrali še: Rene Šolaja, Ivica Guberac, Goran Galešič

Rezervni igralci : Igor Nenezić, Ivica Guberac, Ivan Borna Jelić Balta, Stipe Vrdoljak, Edi Baša, Goran Galešić, Rene Šolaja

Beltinci: Niko Serec, Ivo Kuzma, Alan Hočevar, Luka Pihler, Mitja Mauko, Jan Kristl, Tadej Apatič, Patrik Raduha, Marko Maučec, Borut Lukač, Jovan Koprivica

NK Koper 1920 - 2020 " Bodi moder, navijaj za rumene "