Zmaga v Trstu

Rumeni so danes v Trstu premagali italijanskega tretje ligaša z dve proti ena . Tekme dveh ekip so bile vedno polno naboja in tekmovalnosti in verjetno tudi tokrst ni bilo drugače. Za Koper je to bila vsekakor dobra preizkušnja pred Primorskim srečanjem, ko bodo kanarčki enostavno morali igrati na zmago. Koprčani so prejeli zadetek v 6′ minuti, ko je za domače zadel Giorico. Prvi polčas so tako dobili igralci Triestine. V drugem polčasu so kanarčki izenačili po podaji Vekiča je Ivica Guberac zadel za izenačenje. Rumeni se niso predali in so v podaljšku tekme z zadetkom Žužka premagali sosede iz Trsta.

U.S. TRIESTINA CALCIO 1918 – FC KOPER  1-2 (1-0)

Strelci .6′ Giorico, 63′ Guberac, 92′ Zuzek

U.S. TRIESTINA CALCIO 1918 (4-3-3): Offredi; Rapisarda (81′ Natalucci), Tartaglia (87′ Loschiavo), Lambrughi (72′ Plaka), Brivio (81′ Dubaz); Rizzo (58′ Maracchi), Lodi, Giorico (81′ Cavaliere); Sarno (58′ Petrella), Gomez (58′ Granoche), Procaccio (58′ Di Massimo). Igali še: Rossi, Matoševič. Tr. Carmine Gautieri

FC KOPER (4-4-2): Vargič (46′ Adam); Badžim, Žužek, Cerovec, Mlakar; Balta, Pejič (58′ Vošnjak), Vršič (46′ Vekič), Palčič; Čirjak, Stevanovič (46′ Krajinović). Igrali še: Jozinovič, Mišič, Guberac, Bešir, Dodlek. Tr:Miran Srebrnic

Sodnik: Marangone (Udine) ASSISTENTI: Della Mea (Udine) Milillo (Udine)

slike: Facebook