V derbiju Koper Obala boljša od Ajdovk

Na današnji tekmi 1 SNŽL v primorskem derbiju so Koprčanke premagale ekipo Ajdovščine in tako vknjižile prvo letošnjo zmago. Že v prvem polčasu so kar štirikrat zadele za visoko vodstvo. Če hočemo obdržati ženski nogomet in narediti korak naprej, smo potrebovali podporo večjega kluba, ki nam lahko ponudi večji suport – tudi na področju marketinga in promocije. Tak klub lahko naredi veliko za nas, predvsem pa njihova beseda več šteje kot naša. Danes lahko zatrdim, da gre zgodba v pravo smer,“ je navdušen Kocjančič. Za dodatno zadovoljstvo skrbi tudi podatek, da je ekipi iz Kopra uspelo številčno in kakovostno okrepiti člansko vrsto. Prihodnji teden se nam pridruži še Eva Vamberger,“ pove glavni trener Koprčank, ki zagovarja tezo, da so treningi tisti, kjer se napreduje, tekme pa testi, ki kažejo, kako delaš na treningu. Z organizacijsko podporo in selitvijo v Koper rastejo ambicije. „Predvsem si želim, da ostanemo skromni. Že res, da smo se okrepili, a nas čaka še precej dela, da bomo uigrani. Proti Olimpiji smo pokazali napredek v igri, ne glede na to da smo izgubili. Veliko dobrega je bilo, bo pa treba še delati,“ navrže naš sogovornik, ki si želi predvsem, da ekipa ostane zbrana. Vir SNŽL

Koper Obala – Ajdovščina 7:0 (4:0)

Sodniki: Subotić Tanja (glavni sodnik), Bukovec Janko (1. pomoč), Pirman Tomaž (2. pomoč)
Delegat: Kogej Milan
Št. gledalcev: 100

Zadetki:Anja Žvokelj (3), Tina Paliska (2), Petra Pasar (1), Katja Trubačev (1)

Koper Obala
Sindi Germek
Luisa Usenich
Katja Trubačev
Asja Al Nawas
Petra Pasar
Lina Čepak
Anja Žvokelj
Tina Paliska
Kaltrina Shaqiri
Margherita Virgili
Urška Piciga
Rezervne igralke
Gaia Delbello
Tina Pšaker
Sara Bužan
Dorina Kiralj
Monika Stjepanović
Trener: Peter Kocjanćič
Ajdovščina
Tara Komatar
Sara Ušaj
Ana Velikonja
Nina Ipavec
Ana Bucik
Marija Capuder
Nina Bolčina
Laura Raspor
Neli Lah
Maja Gruntar
Eva Sulič
Rezervne igralke
Alenka Bric
Maruša Jerkič
Helena Plut
Nataša Maksimović
Tjaša Vuk
Trener: Luka Kompara
NK Koper 1920 - 2020 " Bodi moder, navijaj za rumene "