Težko osvojena točka

Koprčani so na današnji tekmi proti Olimpijo iztržili prvo točko v ligi. V prvem polčasu smo prvi zadeli in povedli, z nespametnim prekrškom in dosojeno enajstmetrovko pa so gostje izenačili.

Koper : Olimpija 1:1 (1:1)
Žužek 16.; Čekiči 26./11-m.

Koper: Vargić, Mišić, Cerovec, Žužek, Mlakar, Dodlek, Pejić, Vršič (60./Balta), Stevanović (68./Bešir), Čirjak (68./Krajinović), Mulahusejnović (79./Vekić).

Olimpija: Frelih, Fink, Samardžić, Korun, Ljaskov, Ostrc (84./Kadrić), Elšnik, Caimacov, Cekici (62./Kapun), Bosić (72./Blagaić), Bagarić (72./Lupeta).

Rumeni kartoni: Cerovec, Čirjak; Caimacov, Bagarić, Kapun.

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

Zares skromna predstava obeh ekip ni navdušila, prej močno razočarala, trenerja Sreberniča pa čaka še veliko dela pri uigravanju in odpravljanju napak naše ekipe.

Obračun starih rivalov, ki pa trenutno nista to kar sta bila v preteklosti. Prvi polčas je ponudil nizko raven nogometa in številne napake na obeh straneh. Igralci Olimpije so zahtevali enajstmetrovko v četrti minuti po igranju z roko v domačem kazenskem prostoru, a je niso dobili. Kanarčki so povedli v 16. minuti, ko je Vršič je podal pred gol z desne strani, Žan Žužek pa je z glavo zadel za 1:0. Vratar gostov Frelih je bil na hudi preizkušnji, ko je ubranil strel Vršiča. Samo dve minuti pozneje pa izenačenje. Cerovec je zakrivil enajstmetrovko, realiziral pa jo je Endri Cekici

V nadaljevanju nismo gledali zanimiv nogomet, tempo je bil še slabši kot v prvem polčasu. Igralo se je nepovezano, na trenutke se je zdelo, kot da gre za pripravljalno tekmo ekip, ki sta se pravkar zbrali. Olimpija je v drugem polčasu sicer imela večjo posest žoge a je koprska obramba tokrat vzdržala. Kljub reprezentančnim premorom bo Koper novo uradno tekmo igral že v sredo. V 1. krogu pokalnega tekmovanja bo nasprotnik Bohinj. Sledi prijateljska tekma s Triestino (6.9), v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije pa bo na sporedu primorski derbi v Gorici(12.9).

Komentarji8

Preskoči na obrazec za komentar

  • SergioKoper on 31/08/2020 at 13:20

  Pa kakšne priprave na 1 ligo je Koper opravil????? Da ima ekipa moč za 1 polčas?!

  IZGOVORI:
  1.) ni bilo uradnih tekem. Začetniški izgovori!
  2.) prišleki se še privajajo na novo okolje. Pa kaj so prestopili v Real oz. Barco?!
  3.) Igralci kažejo željo o napredovanju in so borbeni na igrišču. Pol ekipe ima nogometno znanje za 2 ligo in se sprehajajo

  Povzetek vsega tega je to, da trener bo kmalu dobil nogo, ker ta ekipa je drugoligaška, razen 4 izjem. Pa da ne zgubljam besed o domačih igralcih.

  Vse skupaj je žalostno, da FC Koper v 1 postavi ima več ali manj same drugo razredne “iće”!

  Srečno FC Koper v nadaljevanju sezone!

  • denis on 30/08/2020 at 22:55

  Pa kaj se čudite s takšno ekipo je realna borba za obstanek.

  • vedno kanarcek on 30/08/2020 at 22:40

  Še en dokaz, da slaba tekma v Sežani ni bila slucajna. Ni igre, ni prave kemije, ni kondicije. Kar nekaj igrelcev po 50 minuti je dihalo na škrge. Žal, zaenkrat samo rezočaranje. Upam in želim si, da bi bilo v nadaljevanju bolje, če ne nas čaka borba za obstanek v ligi.

  • BHF on 30/08/2020 at 21:31

  Golman, Misic,Zuzek,Cerovac pa Vrsic!! Drugi pa si nezasluzijo KP dresa OBUP..

  • Koprčan on 30/08/2020 at 21:22

  Zakaj Badžim sedi?

  • StariNavijač on 30/08/2020 at 21:14

  Mulahujsenović šetnja po igrišču……no coment na 1 postavo…..sami tujci, edina domača igralca Badžim in Vekic……Badžim niti minute igre, aja pogodba mu je potekla 30.6.2020, očitno čakajo, da se pobere iz Kopra……žalostno je spet gledat FC Kopar isto kot pri nosonji

  • Domaci navijac on 30/08/2020 at 20:57

  Toliko o domacih fantih in evropi… Zuzek in Misic vsaka cast vsi ostali se zamislite kaj je borba in fc koper.

  • Kanarin on 30/08/2020 at 20:51

  Che dire? Smo skoraj že pronti za evropo… nič maske gor in homo!!!!

Komentarji so onemogočeni.