Težko osvojena točka

Koprčani so na današnji tekmi proti Olimpijo iztržili prvo točko v ligi. V prvem polčasu smo prvi zadeli in povedli, z nespametnim prekrškom in dosojeno enajstmetrovko pa so gostje izenačili.

Koper : Olimpija 1:1 (1:1)
Žužek 16.; Čekiči 26./11-m.

Koper: Vargić, Mišić, Cerovec, Žužek, Mlakar, Dodlek, Pejić, Vršič (60./Balta), Stevanović (68./Bešir), Čirjak (68./Krajinović), Mulahusejnović (79./Vekić).

Olimpija: Frelih, Fink, Samardžić, Korun, Ljaskov, Ostrc (84./Kadrić), Elšnik, Caimacov, Cekici (62./Kapun), Bosić (72./Blagaić), Bagarić (72./Lupeta).

Rumeni kartoni: Cerovec, Čirjak; Caimacov, Bagarić, Kapun.

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

Zares skromna predstava obeh ekip ni navdušila, prej močno razočarala, trenerja Sreberniča pa čaka še veliko dela pri uigravanju in odpravljanju napak naše ekipe.

Obračun starih rivalov, ki pa trenutno nista to kar sta bila v preteklosti. Prvi polčas je ponudil nizko raven nogometa in številne napake na obeh straneh. Igralci Olimpije so zahtevali enajstmetrovko v četrti minuti po igranju z roko v domačem kazenskem prostoru, a je niso dobili. Kanarčki so povedli v 16. minuti, ko je Vršič je podal pred gol z desne strani, Žan Žužek pa je z glavo zadel za 1:0. Vratar gostov Frelih je bil na hudi preizkušnji, ko je ubranil strel Vršiča. Samo dve minuti pozneje pa izenačenje. Cerovec je zakrivil enajstmetrovko, realiziral pa jo je Endri Cekici

V nadaljevanju nismo gledali zanimiv nogomet, tempo je bil še slabši kot v prvem polčasu. Igralo se je nepovezano, na trenutke se je zdelo, kot da gre za pripravljalno tekmo ekip, ki sta se pravkar zbrali. Olimpija je v drugem polčasu sicer imela večjo posest žoge a je koprska obramba tokrat vzdržala. Kljub reprezentančnim premorom bo Koper novo uradno tekmo igral že v sredo. V 1. krogu pokalnega tekmovanja bo nasprotnik Bohinj. Sledi prijateljska tekma s Triestino (6.9), v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije pa bo na sporedu primorski derbi v Gorici(12.9).