Spomladni del prvenstva 10. februarja

Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je sklenil, da se bo prva liga nadaljevala že 10. februarja s tekmami 20. kroga v katerem se bodo kanarčki pomerili proti Olimpiji na domači Bonifiki.

Prva proti Olimpiji

Sprva je bilo predvideno, da se bo prva liga nadaljevala v soboto, 13. februarja. Druga liga je zaradi koronavirusa prekinjena že od 20. oktobra. Pokal Slovenije se bo nadaljeval 3. marca s prestavljenimi tekmami 2. kroga oziroma 17. marca s tekmami četrtfinala.

Člani izvršnega odbora so sprejeli tudi razpis za novoustanovljene klube. NZS bo vsakemu novoustanovljenemu klubu v letu 2021, ki bo izpolnjeval osnovne pogoje (vključenost v MNZ in vpisan v register klubov NZS-ja, najmanj dve ekipi v različnih starostnih kategorijah in vsaj z eno mlajšo ekipo tekmuje v uradnih ligaških tekmovanjih pod okriljem NZS-ja), namenil 1000 evrov, od tega bo polovica v obliki športne opreme, oziroma 500 evrov (polovico v obliki športne opreme) v primeru kluba malega nogometa.