«

»

Skomini finale Evropske lige

Sodniški odbor UEFA je na finale lige Europa med angleškim Manchester Unitedom in nizozemskim Ajaxom delegiral slovenske sodnike na čelu s 40 – letnim Koprčanom Damirjem Skomino. To bo prvi finale evropskih tekmovanj v članski kategoriji za Skomino oziroma nasploh za slovensko sojenje v zgodovini samostojne Slovenije. Skomina je na mednarodni listi sodnikov od leta 2003,  vse od sezone 2011/2012 je prav vsako leto sodil polfinalno tekmo ene izmed evropskih tekmovanj, od tega dvakrat polfinale lige prvakov, štirikrat polfinale lige Europa, lani celo obe polfinali evropskih tekmovanj. Leta 2012 je sodil tudi evropski superpokal ter istega ter minulega leta še četrtfinale EURA.

Na finalni tekmi mu bo pomagalo še 5 članov njegove ekipe in sicer pomočnika sodnika 31 – letni Ljubljančan Jure Praprotnik ter 40 – letni Robert Vukan iz Gornje Radgone, dodatna pomočnika sodnika 36 – letni Matej Jug iz Tolmina in 37 – letni Mariborčan Slavko Vinčič. V tej zasedbi ekipa kontinuirano deluje že zadnjih nekaj let. V vlogi nadomestnega pomočnika sodnika bo 34 – letni Tomaž Klančnik iz Slovenj Gradca. V vlogi četrtega sodnika na tekmi bo Italijan Gianluca Rocchi.

Tekma finala lige Europa bo v sredo, dne 24.05.2017 na Friends Areni v Stockholmu, ki sprejme več kot 50.000 gledalcev.

 

Permanent link to this article: http://www.nk-koper.si/skomini-finale-evropske-lige/

2 comments

  1. Tifozi 1987

    Kratko in jedrnato
    Skomina = CAR!!!!

  2. Navijač

    Bravo Skomina ti si ponos Kopra. Samo tako naprej po upokojitvi pa prevzem sodniške organizacije.

Comments have been disabled.

EnglishSlovenščina