Skomina najboljši v letu 2019

Mednarodni inštitut za nogometno zgodovino in statistiko (IFFHS) je Damirja Skomino izbral za najboljšega sodnika v letu 2019. V izboru so sodelovali strokovnjaki iz več kot 90 držav po vsem svetu. Skomina je v izboru zbral 136 točk, kar je 7 več kot nemški kolega Felix Brych in kar 75 več kot nizozemski sodnik Bjorn Kuipers. Za 43 – letnega Skomino je to prvo tovrstno priznanje potem, ko je poleg vseh spodaj navedenih dosežkov letos sodil finale lige prvakov med ekipama Liverpool in Tottenham in potem, ko se na listi mednarodnih sodnikov nahaja vse od leta 2003 in je med drugim odsodil že 50 tekem v elitni ligi. Skomino sicer v četrtek čaka tekma lige Europa med Feyenordom in Rangersom. VIR NZS

Slovenski sodnik je v sezoni 2019 med drugim sodil tudi najprestižnejšo tekmo, finale Lige prvakov med Liverpoolom in Tottenhamom, in po mnenju IFFHS-ja nizal konstantne predstave skozi vso sezono. Do zdaj je Skomina v karieri sodil na več kot 530 tekmah (301 v slovenski prvi ligi, 50 v Ligi prvakov, 17 v evropski ligi, 60 mednarodnih tekem pod okriljem Uefe, svetovno prvenstvo in olimpijski turnir).

NK Koper 1920 - 2020 " Bodi moder, navijaj za rumene "