Prišli, videli,…

Koper pa je po izjemnem preobratu v Novi Gorici pokvaril načrte vrtnicam (4:2). Zadnje prvoligaško srečanje med Koprom in Gorico je bilo 27. maj 2017, natanko 3 leta; 3 meseci; 2 tedni; in 3 dnevi. Vsem nam je znano in tudi  vemo za kaj je do tega prišlo. No Koper in Gorica, ki sta še v lanski sezoni igrala v drugi ligi sta zopet tam kamor sodita. Današnje srečanje je bilo njuno 79, katero so dobili južno Primorci z desetimi  igralci.

Gorica – Koper 2:4, (1:1)

Strelci: Oyewusi 36., Žužek 86./ag.; Žužek 41., 51., Mulahusejnović 60., Stevanović 65.

Rumeni kartoni: Volarič, Grudina, Oyewusi; Čirjak.
Rdeč karton: Čirjak (29.).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj) Gledalcev: 300;

Gorica: Likar, T. Kavčič, M. Kavčič, Tomiček (45./Hodžić), Bardanca Florez, Cvijanović, Volarič, Grudina, Marinič (62./Begić), Smajlagić (62./Jermol), Oyewusi.

Koper: Vargić, Jozinović (70./Palčič), Mišić, Pejić, Cerovec, Vršič (70./Vošnjak), Dodlek (85./Jelić Balta), Žužek, Stevanović (76./Bešir), Mulahusejnović (85./Vekić), Čirjak.

Koper je z igralcem manj dosegel štiri zadetke in v Novi Gorici prišel do prve zmage v novi sezoni. Koper ni začel najbolje, domači so v 29. minuti že imeli igralca več, saj je glavni sodnik je iz žepa izvlekel rdeči karton tik pred koncem prve tretjine tekme in izključil Lovreja Čirjaka, ki je prejel dva rumena kartona in pustil na cedilu soigralce. Gorica je hitro izkoristila prednost igralca več. Po podaji Luke Volariča se je mladi Nigerijec Kehinde Mathias Oyewusi mojstrsko otresel koprske obrambe in z močnim strelom prisilil vratarja Ivana Vargića k predaji. Vodstvo vrtnic je trajalo le pet minut. Koprčani so izenačili po zadetku Žana Žužka, ki se je kot zadnji dotaknil žoge po strelu Timoteja Dodleka.

Številčno oslabljeni Koper je vprašanje zmagovalca rešil v prvih dvajsetih minutah nadaljevanja.To je bila nevarna koprska akcija, v kateri je Dare Vršič izvajal kot, v nadaljevanju pa je Žužek z glavo zatresel vratnico Gorice. Rumeni so dosegli še drugi zadetek in spravili gostitelje v kočljiv položaj. Dare Vršič je mojstrsko izvedel kot in lepo zaposlil Žana Žužka, ki je z natančnim strelom z glavo premagal nemočnega Uroša Likarja. Po veliki napaki domače obrambe je v polno zadel Nardin Mulahusejnović in povedel Koper v vodstvo s 3:1. Neverjetno, a Koprčani so z igralcem manj dosegli še četrti zaporedni zadetek in vodstvo povišali na 4:1. Po kotu, ki ga je izvedel Dare Vršič, je proti vratom Gorice sprožil strel Stefan Stevanović, nato pa je žogo v lastno mrežo preusmeril Luka Volarič. Novogoričani so malce omilili boleč domači poraz in zadeli za 4:2..

“Naredili smo neumen prekršek za drugi rumeni karton, kar nas je mogoče celo prebudilo, da smo pokazali več karakterja. Z igralcem manj smo dosegli štiri zadetke, kar je velika stvar. Fante moram pohvaliti za disciplino in borbenost. Zmaga je zelo sladka. Vedeli smo, da nas čaka težek tekmec, ki je igriv. Če pride Gorica v nalet in ima prostor, je zelo nevarna. Na začetku tekme se je videlo, da imamo nekaj težav z Oyewusijem, ki nam je tudi ušel in dosegel zadetek. Vendar se nam je uspelo vrniti, zato vsa čast fantom za tako karakterno predstavo,” je po tekmi povedal Srebrnič.

Komentarji5

Preskoči na obrazec za komentar

• Rumeni on 15/09/2020 at 6:56

Počasi mi gre vs skupaj na k…. Vsi dobijo priliko razen Luke, ki resda naredi kakšno napako , a kdo jo ne. Jozo ne ve kje je, Čirjak je zalutal v Koper, Stevanovič sanja, Mišič telovadi po krilu, Vekič precenjen, Bešir itd itd. Ne samo Badžo je na……, verjetno komu ne gre v nos, ker bo moral teči, če bo on v ekipi, kajti samo on od vseh njih ima koprsko srce.

• Nostalgik on 14/09/2020 at 17:39

Aja, še nekaj. Za mladinsko tekmo zgleda da se ni vredno potrudit, da se dobi dovoljenje od NIJZ, da dovoljuje do 500 gledalcev na tribuni. Je preveč dela da se postavi miza z razkužilom, in da se potegne par metrov traka za razdaljo oz da se zalepi X na par sedežev z izolir trakom. Me zanima če bojo zrihtali to za naslednjo domačo člansko tekmo. Po mojem ja. Sramota za klub ki ga ne briga za svoje mlajše selekcije.

• Denis on 14/09/2020 at 16:30

Vršič in Zuzic igrata na nekem nivoju ostali žalost. Je pa res čakamo Rajcevica in Palcica. Nujno rabimo enga dobrega napadalca.

• Nostalgik on 14/09/2020 at 13:37

Zmaga je zmaga, ok, pero bomo vidli proti bolšim od gorice, ki nimajo niti za burek igralci.

• StariNavijač on 13/09/2020 at 21:25

Čestitke za zmago. En nasvet imam za Srebrniča, ko Žužek da gol, naj ga takoj menja, ker mali je potem opasan za avtogole.🤣
    Forza Koper 💪

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen