Primorski derbi pripadel Koprčanom

Koper je danes v Ajdovščini v prvenstveni tekmi tretjega kroga na primorskem derbiju premagal ekipo Gorice z 2:1. Tako so rumeni vpisali prve tri točke in se po dveh neodločenih rezultatih malenkostno povzpeli na prvenstveni lestvici. Uvodne minute so absolutno pripadle Koprčanom, ki so imeli kar nekaj lepih priložnosti. Na prvi zadetek nismo dolgo čakali, ko je po odbiti žogi domačega vratarja in še prej močnega strela Goran Galešiča, Baša pospravil žogo v mrežo. Rumeni so še naprej imeli posest in igro v svojih nogah ter nekaj obetavnih priložnosti. Tako v eni je Dare Vršič zadel prečnik, Goran Galešič pa je odbito žoge zopet poslal v vratnico. Domači igralci so se vrnili v igro in vse bolj ogrožali vrata Igorja Neneziča, ki je klonil po dosojeni enajstmetrovki, ki jo storil Luka Badžim nad Kavčičem, Etien Velikonja pa je bil realizator kazenskega strela za izenačenje Gorice.

V drugem polčasu smo gledali precej raztrgano igro obeh ekip. Koper pa je bil tokrat boljši in ni ponovil slabih trenutkov iz drugih polčasov prvih tekem. Z zadetkom kapetana Ivice Guberca z glavo so “kanarčki” povedli in pripeljali tekmo mirno do konca in do prve zaslužene zmage v novem prvenstvu. Koper že v sredo v pokalu doma ob 18,00 igra proti ekipi Beltincev.

ND Gorica – FC Koper 1:2

Edi Baša 0 : 1, 17′ Etien Velikonja (11m) 1 : 1 41′ Ivica Guberac 1 : 2 62′

Sodniki:Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Povšnar Dejan (1. pomoč), Habuš Žan (2. pomoč)
Delegat:Šturm Emil, Št. gledalcev: 550

Gorica: Marjanovič, Grudina, Velikonja, Kolenc, Gulič,Volarič, Kavčič,Hodžič, Tomiček,Marinič Lipušček. Igrali še: Colley Jermol, Paljk

Koper: Nenezič, Cerovac, Badžim,Jelič, Vrdoljak, Mišič, Guberac, Vršič, Galešič, Baša, Žužek. Igrali še: Štromajer, Gajšek, Andjelič

Primorski derbi v drugi ligi je bil že sam po sebi nekaj posebnega, kajti teh obračunov smo bili seveda vajeni med elito. No, poleg tega pa je šlo za pisanje zgodovine celotnega slovenskega nogometa, kajti sploh prvič sta se v drugi ligi pomerili dve ekipi, ki se lahko pohvalita z naslovom državnega prvaka. Kar še dodatno priča o tem, kako zelo si obe moštvi želita, da bi že prihodnje leto ponovno igrali med elitno konkurenco slovenskega klubskega nogometa. Ekipa

RTV Komentar po koncu srečanja

RTV – Komentar po tekmi

KONEC JE!!! NA PRIMORSKEM SAMO KOPER!!! #forzakoper💪⏹ LIVE | 90’ND Gorica – FC Koper 1:2