Prestop mladega “kanarčka”

17 letni Enej Marsetić je do sedaj bil član nogometnega kluba Koper in mladi reprezentant Slovenije. Do sedaj je zaigral v selekcijah do 15, 16 trenutno pa igra za selekcijo do 17 let. Skupno je reprezentančni dres oblekel šestnajstkrat in dosegel 6 zadetkov. Sedaj pa naj bi zaigral za ekipo Parme.

Toda prestop mladega Eneja v Parmo


Kljub vsemu naj bi se šele 16-letni Marsetič vseeno preselil v Italijo. Potem ko je Inter dvignil roke, je zanimanje za nadarjenega fanta pokazala Parma. Pogovori menda dobro napredujejo in prestop naj bi bil blizu. Če se ne bo spet kaj zalomilo…

Enej Marsetič: »Prvi občutki so odlični, zelo dobro so me sprejeli. Spoznal sem že osebje in tudi nekatere trenerje. Z ekipo  še nisem treniral in tudi vse soigralce še nisem spoznal. V veliko pomoč mi bo Martin Turk, s katerim sem že igral v mlajših selekcijah v Kopru. Jutri me čaka prvi trening, zato že komaj čakam, da se priključim ekipi.«

Direktor nogometne akademije FC Koper, Andrej Poljšak: »Res smo izredno veseli, tudi zato ker se je Enej dogovoril s Parmo. Veliko o tem prestopu je bilo s strani medijev že napisanega, čeprav v klubu nismo ničesar uradno potrdili. Inter je odstopil od pogodbe, ki je bila iz naše strani že podpisana. V zares kratkem obdobju se je izkazal tudi njegov agent, ki je poskrbel za novo ponudbo. Je pa tudi res, da so se pri Parmi kot prvi zanimali za Eneja in ga začeli spremljati. V nogometni šoli se trudimo, da delamo dobro. Vsako leto nam sicer ne uspe takšen prestop, ampak z dobrim delom se bo pojavil še kdo, ki bo primeren za tujino ali pa prvo ekipo. Trudimo se, da vzgajamo dobre nogometaše in športnike ter pri temu vztrajamo.«

1 komentar

    • miro palčič on 01/02/2021 at 18:46

    Enej, srečno in veliko uspehov v novem oklolju ti želim!

Komentarji so onemogočeni.