Pogovor z predsednikom

Predsednik je dejal, da so jesensko igralsko zasedbo zapolnili in upa še nadgradili. Z Mitjo Vilerjem smo ne glede na odhod Luke Badžima obdržali pridih domačnosti. Victor Juffo Brazilski vezist pa je na nekakšni preizkušnji, in pozanimali smo se o njegovih kvalitetah in upam, da se ne bomo opekli. Če ne bo res lepe priložnosti za še kakšno okrepitev, novi prihodi niso predvideni. Rad bi med “kanarčke” vrnil še kakšnega našega igralca a trenutno to ni mogoče. Mogoče pa bo kakšen igralec, ki je manj igral v jesenskem delu okrepil sosednji klub iz Dekanov. Dejal je, da je zadovoljen z jesenskim delom ampak kar nekaj točk nam je izpuhtelo v izdihljajih tekme. Bomo pa v nadaljevanju naskakovali visoko mesto v pokalu ali pa poizkusiti osvojiti najmanj četrto mesto v prvenstvu in uvrstitev v evropski pokal. Odlični domači tereni in pogoji nam bodo omogočili dobre priprave in pripravljalne tekme z močnimi nasprotniki,

Izjavil je tudi za dnevnik Ekipa

“Mitja Viler je velika pridobitev. Nikakor ne dvomim, da nam bo dal ogromno. Njegov prihod ima dvojni pomen; dobili smo odličnega in hkrati domačega igralca. To je res lepo darilo za navijače. O njegovi kakovosti ni treba razpredati, z novo motivacijo, ki jo je dobil ob vrnitvi domov, pa bo ta še bolj prišla do izraza; prepričan sem, da bo tako. Vidim ga nasmejanega in vem, da je srečen zaradi vrnitve. To človek preprosto čuti in to je izjemnega pomena. Vrnil se je, ker si je tega želel. Enako velja za Aleksandra Rajčevića. Pri nobenem od njiju denar sploh ni bil vprašanje. Nista prišla, da bi si pač nekje zagotovila pogodbo, da bi zaslužila, temveč da bi pomagala, in v klubu se vidita tudi po koncu kariere. To bomo znali vrniti, to spoštujemo,” je poudaril prvi mož kanarčkov.