Na prvi tekmi delitev točk

Koper se je danes pomeril s Krko in iztržil neodločen rezultat. Dejali bi, da za prvo tekmo je to v redu, a se ne moremo otresti, da so “kanarčki” tekmo imeli pod kontrolo in kar nekaj priložnosti za zmago.

Slika Facebook NK Krka

Tekmo uvodnega  kroga, so v izjemni vročini boljše pričeli “kanarčki”, ki so  povedli že v 7. minuti srečanja. Dare Vršič je z mojstrovino iz roba  kazenskega prostora premagal nemočnega domačega vratarja Kisovca.  Domačini so imeli lepo priložnost a so  le zadeli vratnico. Igra se je potem odvijala med obema kazenskega prostoroma. Koprčani so malo pospešili tempo in si  ustvarili nekaj lepih priložnosti preko Edija Baše v 28. minuti, ter poskus  Vršića v 34. minuti in tik pred koncem prvega polčasa še Galešič. Na odmor so Koprčani odšli z zadetkom prednosti.

Boljše pričeti drug polčas, kot zadati se ne da, kajti Rene Šolaja poviša prednost. Toda v nadaljevanju se novomeščani kljub zaostanku niso predali in izgubili upanja. V  57. minuti je Korejec Kim rezultat znižal. Dobrih dvajset minut pred iztekom rednega dela so Dolenjci močno pritisnili in koprčane stisnili v kaazanski prostor in uspeli rezultat izenačiti. V končnici srečanja so ponovno vse vajeti v svoje noge, a je Dolenjska obramba zadržala in v uvodnem derbiju sta si ekipi tako enakovredno razdelili točke.

KRKA – KOPER 2:2 (0:1)
Novo mesto, gledalcev 200,

sodniki: Tkalčič, Benc in Lahovič.
Strelci: 0:1 Vršič (7.), 0:2 Šolaja (49.), 1:2 Kim (57.), 2:2 Pavič (72.).


Krka: Kisovec, Bedek, Judež, Dušak, Kastrevec, Pavič, Huč (od 68. Vešner Tičić), Kambič, Hrka, Kim (od 82. Škrbec), Potokar (od 90. Vranešič).


Koper: Nenezić, Galešić, Mišić (od 46. Šolaja), Guberac, Vrdoljak, Žužek, Vršič (od 73. Tomić), Baša (od 70. Gajšek), Hadžić, Cerovec, Badžim.


Rumeni kartoni: Hrka; Mišić, Cerovec.
Rdeči karton:

Komentarji10

Preskoči na obrazec za komentar

  • Rumeni on 29/07/2019 at 11:08

  Koper, ki odkrito napoveduje hitro napredovanje v prvo ligo, si je privoščil spodrsljaj. Potem ko so povedli z 2:0, so jim povsem pošle moči so se na koncu panično reševali in remi proti Krkašem. Prvi zvezdnik lige Vršič se je na začetku tekme izkazal z evro golom, nato pa mu je skupaj z Galešićem in Gubercem povsem pošla sapa. Trener Kopra Miran Srebrnič je imel na igrišču preveč »dizelašev« ter premalo mladosti in hitrosti.

  • Klemen on 28/07/2019 at 15:53

  Povsem se strinjam z zgoraj navedenim začetek tekme dober, prekrasen gol Vršiča in do prvega gola Krke je Koper povsem nadzoroval igro in imel vse pod kontrolo nato pa je nekako vse padlo čeprav bi lahko iskali razloge v hudi vročini vendar Koper ima kar nekaj izkušenih igralcev kateri bi morali, ko je to potrebno “stopiti” na žogo in tekmo po vodetvu z dvema goloma razlike mirno pripeljati do konca. Na koncu je bila Krka boljše in z točko smo lahko zadovoljni. Vendar prvenstvo je še dolgo verjamem da se bo ekipa uigrala in da bo igra stekla tako da verjamem da bo Koper na koncu prvi in naslednjo sezono nastopil tam kjer si ga vsi navijači želimo v prvi ligi:

  • Jaka on 28/07/2019 at 11:44

  Prva prvenstvena tekma je vedno najtezja…prijateljske tekme so eno, prvenstvo je drugo…. pri ekipi se je videla velika zelja- na trenutke celo prevelika- kar je posledicno pomenilo veliko trosnjo energije v prazno in kljub velikemu vodstvu padec koncentracine in brezglavo hitenje v napad- namesto samo pametno kontroliranje rezultata. Ne glede na to smo imeli vsaj 3 ciste sanse za povecat prednost , pa nismo zadeli. Ekipa je ok, kvalitete je dovol, kapetan je cisto OK – en najtrofejnesih domacinov, ki se bo v igri sigurno dvignu…2. Liga sigurno nebo sprehod, zato moramo bit tudi mi navijaci enotni in ne takoj kritizirat!!

   • dule on 29/07/2019 at 17:12

   Kapitan OK, najtrofejneši ? Nima kondicije, slabo starta, čaka na žoga , ko mu nasprotnik prestreže pa se jezi na soigralca, ki mu je lepo podal. Še U11 vejo, da morajo proti žogi. Število izgubljenih duelov ali zgrešenih podaj tudi za prvi gol Krke. Poglejte si posnetek in štejte. Zdaj me ne čudi, da je v tujini 3. liga v glavnem sedel na klopi. Navijači Olimpije so ga odgnali. Samo v Kopru lahko igra. Najboljša okrepitev za Koper bi bila, če nebi igral. V tekmi z Istro je prva ekipa igrala statično in slabo, drugi del so vstopili rezervisti, ki so igrali dinamično in dobro ter izenačili. Zakaj ? Naredite teste fizične priprave. Naj igrajo igralci, ki lahko tečejo znajo oddati in sprejeti žogo. To bo najboljša okrepitev. Srebrniču želim, da bi lahko v Kopru uveljavil sodoben dinamičen nogomet, ter svobodno izbiral postavo in igralce, ki bi ustrezali tem konceptu .

  • Simon on 28/07/2019 at 7:24

  Tekma se igra do konca. Če igralci po 55 minuti ne morejo niti hoditi po igrišču je realno, da se tekma ne more zmagati.
  Ta ekipa , ki je včeraj igrala neodločeno nima možnosti za boj za prvo ligo.
  Potrebno je nabaviti še 2-3 igralce,še posebej takih, ki bodo lahko tekli celo tekmo. Menda je bila neka skupščina kjer naj bi zamenjali vodilne in grb?

   • Resnica on 28/07/2019 at 13:06

   Res je, v petek zvecer so zamenjali upravni odbor “kozlov” (malenic,skerlic, valencic, matoz -vsi z malo zacetnico), ki so nas odpeljali v najbolj temacen del zgodovine z bivsim zupanom na celu – v zadnjo ligo. Res je! Zgodovinski NAS GRB je nazaj! Nanj smo ponosni, pod njim bili tudi prvaki! Drzimo pesti za rumeno modre barve in grb, zgodovino in ponos, ki jo je treba nadgraditi s sedanjostjo, igralci ki bodo tekli in grizli do 95 minute ( do zadnjega zvizga sodnika!). Bodimo realni, ker druga liga ni tretja in niti primorska. Sami sebi bomo sodniki in upam, da ne bomo kot Maribor, ki isce krivce v sodnikih. Ce damo vec golov kot nasprotnik bomo zmagali a zal vceraj sem ugotovil, da nasi igralci imajo kondicije le za 60-70 minut, v drugi ligi pa je veliko mladih kvalitetnih igralcev tako, da bodo tezave za osvojit prvo mesto. Moramo bit realni.

   • kondor on 28/07/2019 at 18:14

   nabaviti, nabaviti, nabaviti…to ni prava pot

  • Vedno Kanarcek on 28/07/2019 at 7:10

  Kar steje je pozitiven rezultat in igra do 60 minute. Po napaki kapetana ekipe in golu domačinov smo se izgubili in bili zreli tudi za poraz. Ne razumem in nikoli ne bom razumel kako dodano vrednost prinasa kapetan ekipe. Direktni krivec za prvi prijeti zadetek, da o njegovi igri ne izgubljam besed. Vodstvu kluba in trenerju čestitam za dobro izbiro igralcev in s tem gledljiv nogomet, vendar, če bomo ponovno zavili na stara pota, da morajo v prvi postavi igrati igralci, ki si to ne zasluzijo bo stadion ponovno sameval in igralci igrali sami zase in ne za tiste, ki jim je nogomet namenjen. Ali mi lahko kdo raazlozi, da najboljsi igralec tretje lige Tomič na klopi, kapetan, ki si to ne zasluzi pa igra, no, igra, je v igri. Dve leti me ni bio na tekmo ravno zradi takih zadev, ki so bile povezane z igranjem igralcev, ki si to ne zasluzijo. Upam, da to ne bo praksa tudi v dugi ligi, ker v nasprotnem premeru klub kupljeni sezonski karti, me ne bo na tekme, pa ne samo mene. Pa, da ne bo pomote, o kapetanu kot človeku vse naj, vendar ce nikjer, kjer se je pojavil ni pustil nogometne sledi, potem je jasno, da jo tudi v KOPRU NE BO. Upravo pa prosim vrnite nam sveti grb in tega kozla vrnite v pozabo zgodovine, ker vemo kam nas je pripeljal. Klubu zelim uspesno borbo in vrnitev v prvo ligo.

  • StariNavijač on 27/07/2019 at 22:56

  Kozli ne kanarčki…..super kozli 😤

  Kanarčke je pokopal veliki nosonja, še zdaj se njegova semena pasejo naokoli in žetev je 1 točka v NM😤

  Bogi naš Koper 😢

  • Resnica on 27/07/2019 at 22:28

  Imam obcutek in mislim, da tudi mnogi, ki so gledali tekmo po TV , in moramo bit realni in posteni, da nasi igralci zadnjih 20 minut niso mogli dihat. Igra raztrgana, brez repa in glave, pritiskala pa je Krka in bila bolj nevarna, saj je nasa obramba “plavala” in bila nesogurna. Drugi gol Krke si ekipa ne sme privoscit kot je Koper, ki si zeli bit prvak. Kaj menite ostali, bodimo realni
  Se bo tezka in “krvava” ta druga liga, ki ni niti tretja, se manj primorska liga.

Komentarji so onemogočeni.