Mura preplavila Bonifiko

Koprčani so danes naleteli na dobro in razpoloženo ekipo iz Murske Sobote, ki jo vodi trener Simunđža. Kanarčki so bili danes skoraj celotno srečanje v podrejenem položaju in doživeli prvi poraz doma. Začetek tekme se je začel za rumeno modre slabo , saj so že v 34 sekundi srečanja prejeli zadetek. Po lepem predložku Žige Kousa s krila je z pravim evro golom zadel okvir vrat Kevin Žužek in povedel goste v vodstvo z 1:0. Kanarčki po prejetem zadetku z vratnico v 13 minuti in lepim strelom Vršiča v dvajseti minuti nakažejo na preobrat, toda vratar Matko Obradovič strele ubranil. Vršič je bil v 36 minuti blizu zadetku, a spornega porivanja obrambnega igralca Mure sodnika nista videla. Koper je proti koncu prvega polčasa prejel še drugi zadetek v svojo mrežo, strelec pa je bil Nino Kouter. V drugem polčasu so že po dveh minutah igranja kanarčki prejeli še tretji zadetek in s tem je bila verjetno srečanje odločeno. Mura se je v nadaljevanju zadovoljila z rezultatom in ni več delovala tako dobro kot v prvem polčasu, tako da so rumeni imeli nekaj več od igre in le zadeli po lepi in hitri akciji, ko je z desne strani lepo poslal predložek Stefan Stevanović, Nardin Mulahusejnovič pa je žogo pospremil v mrežo gostov in ublažil visok poraz. Mogoče bi se lahko še kaj zakuhalo če bi Stevanović v 68. minuti s strelom iz desne strani premagal danes dobrega Obradovića. In naj omenim še sporno odločitev ob koncu tekme, ko je Karničnik igral z roko v kazenskem prostorju, a je piščalka danes ne prav prepričljivega sodnika Periča ostala nema.