Mladi “Kanarčki” boljši

Mladi slovenski reprezentanti so se po remiju (0:0) s portugalskimi vrstniki v Estorilu vrnili v domovino in opravili še nekaj treningov ter v ponedeljkovem večeru odigrali še eno srečanje. Gostovali so na Bonifiki, kjer so se pomerili s Koprom, dvoboj je imel tudi dobrodelni pridih, saj so zbirali sredstva za nesrečnega Krisa, ki je združil Slovenijo, in njegove prijatelje.

Namen je bil odličen, a žal gledalcev ni bilo veliko, igralna površina pa je postregla s presenečenjem. Kanarčki so namreč z 2:1 (1:0) ugnali izbrance selektorja Primoža Glihe, ki ga tokrat ni bilo na klopi. Selektor je vodenje moštva prepustil svojima pomočnikoma Sandiju Valentinčiču in Željku Mitrakoviću, sam je dvoboj, v katerem je pravico delil Damir Skomina, spremljal z vrha novinarskega stolpa, z videnim kakopak ni mogel biti zadovoljen. Tudi zato, ker so gostitelji zaigrali v pomlajeni zasedbi, v začetni enajsterici ni bilo niti enega igralca, ki je od prve minute zaigral na derbiju z Gorico. Pri kanarčkih sta bila uspešna Požrl in Štromajer iz najstrožje kazni, med reprezentanti se je med strelce vpisal Štor.

VIR Ekipa