Koper prvoligaško

V Koper se je na trenutek vrnil prvoligaški nogomet, saj smo v zadnjih letih preživeli težke čase. Sedaj hitimo nazaj med slovensko elito kamor sodimo. Koper namreč uživa v nizu 7 zmag s skupno razliko v golih 17:2. Z nedeljsko zmago v Radomljah (2:0) na derbiju druge lige je prevzeli vodstvo v 2. SNL. Dobra forma pa se nadaljujejo tudi v Pokalu Slovenije, kjer smo z odliko odpravili z Mariborom in napredovali v četrtfinale. Dosežek je še toliko večji, saj glavni trener Miran Srebrnič na zelenico ni poslal najboljše enajsterice, obračun je začel s kar nekaj rezervisti.

Nogometaši Maribora so že v osmini finala končali letošnje nastope v Pokalu Slovenije. Na Bonifiki so morali s 3:2 priznati premoč Kopru, junak tekme pa je bil nekdanji član vijoličastih Dare Vršič. Koprčani so z izločitvijo Maribora pripravili največje presenečenje drugega kroga. Štajerci so se v težavah znašli že v deveti minut, ko je Dare Vršič, še spomladi član vijolice, sijajno izvedel prosti strel z 20 metrov. Maribor je izenačil tik pred odmorom, ko je protinapad zaključil Andrej Kotnik. Privrženci Maribora niso dočakali preobrata, gostitelji so v 63. minuti znova vodili, po podaji Badžima je v polno meril Žan Bešir. Le deset minut kasneje je bilo mariborsko brezno še globlje, Vršič pa je z novim prostim strelom praktično zapečatil usodo Štajercev. Mariborčani so v 81. minuti, ko je Bešir po prostem strelu Roka Kronavetra zatresel lastno mrežo, znižali domačo prednost, v končnici tekme pa zapravili nekaj lepih priložnosti in na Bonifiki naleteli za njih previsok zid ter zaključili s pokalnim tekmovanjem.
Komentarji po tekmi
Pravilno smo se postavili. Maribor je imel pričakovano posest, a svoje trenutke smo izkoristili,« je bil zadovoljen Miran Srebrnič

Darko Milanič: “Tekma je zelo hitro šla v smer, ki je nismo želeli. Naredili smo napako pri 1. golu, dobili so energijo. Preveč smo šli skozi sredino, ustavilo se je na zadnjih 25 m. Koper je naredil vse odlično, ki pa kolegu s koprske klopi Miranu Srebrniču po naših zanesljivih informacijah ni čestital za zares veliko zmago. Tega ni storil niti pozneje, ob medijskih obveznostih.
Dare Vršič: “Prosti strel kot prosti strel: včasih zadeneš, včasih ne. Zmaga je mali čudež. Zmenili smo se le, da naredimo dober trening. Neverjetno hitro napredujemo. Na začetku sezone smo zelo plavali, tudi na treningih se je videl kaos. Imamo čudovitega trenerja.”

KOPER – MARIBOR 3:2 (1:1)

Vršič 10., 74., Bešir 63.; Kotnik 45., Bešir 81. (ag.)

Stadion: Bonifika v Kopru. Gledalcev: 2.500.

Sodniki:Sagrković Asmir (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Salkić Alen (2. pomoč)
Delegat:Glažar Stanislav

KOPER: Bužan, Jozinović (52′ Badžim), Jelić Balta, Cerovec, Mišić, Žužek, Galešić, Bešir, Vršič, Meštrić, Vekić (46′ Baša). Klop: Nenezić, Badžim, Hadžić, Guberac, Andjelić, Baša, Šolaja. Trener: Miran Srebrnič.

MARIBOR: Pirić, Klinar, Mitrović, Peričić, Viler, Pihler, Cretu, Požeg Vancaš (72′ Kronaveter), Kramarič (72′ Zahović), Kotnik (70′ Tavares), Mešanović. Klop: Cotman, Koblar, Vrhovec, Hotić, Kronaveter, Tavares, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Koper je še vedno drugoligaš, a po današnjem poznem popoldnevu lahko že brez zadržkov zapišemo – Koper je nazaj! Eden od zgolj petih klubov, ki so osvojili naslov slovenskega državnega prvaka, je pred več kot 2.500 gledalci na Bonifiki vzel mero Mariboru, Vršič je v 9. minuti razveselili domače navijače in z natančnim strelom s prostega strela Koper popeljal v vodstvo z 1:0. Ob koncu prvega polčasa je za Maribor izenačil Andrej Kotnik. V 63. minuti je Koper znova povedel, ko je vratarja Maribora premagal še Žan Bešir. V 74. minuti je še drugič na tekmi iz prostega strela natančno zadel Vršič in domačo ekipo popeljal do vodstva s 3:1. Le sedem minut kasneje je Maribor zaostanek znižal na 2:3. Prosti strel je izvajal Kronaveter, Bešir pa je žogo preusmeril v lastno mrežo. Maribor je do konca tekme močno pritisnil na gol Kopra, a neuspešno, kajti domači vratar Bužan je v zadnjih sekundah z dvema bravuroznima obrambama Zahoviću in Kronavetru preprečil izenačenje.