Koliko zaslužijo nogometaši

Povprečna mesečna plača nogometaša v slovenski ligi je lani znašala nekaj manj kot 2400 evrov. Plače nogometašev v Sloveniji so nižje kot na Hrvaškem in v Srbiji, a višje kot v BiH, najbolje so plačani nogometaši v Angliji.

Fotografija je simbolična

Slovenski nogometaš naj bi po letnem poročilu Sporting Intelligence v 1.SNL ligi po višini plač me 68 ligami zasedli 45 mesto.Povprečno naj bi v slovenskem klubu igralec zaslužil 28.786 evrov oziroma nekaj manj kot 2400 evrov mesečno.Največ povprečno zaslužijo v igralci v top petih ligah in to v Angliji skoraj 3,31 miljonov v Španiji 1,79 miljonov, Nemčiji 1,94 miljonov, Italija 1,30 in v Franciji 1,03 miljona evrov.

Okolišne države in države bišve domovine imajo višje plače kot v Sloveniji. Nogometaši na Madžarskem zaslužijo 80.022 evrov, v Avstriji 200,193 evrov, na Hrvaškem 90,380 evrov in v Srbiji 36,249 evrov, slabše plače imajo le v Bosni in Hercegovini 10,662 evrov ter v Črni gori 6,762 evrov.

Na svetovni lestvici se zelo visoko na lestvici nahaja Kitajska, ki zaseda šesto mesto , sledijo pa ji Rusija, Turčija in Brazilija. Zanimivo, da nogometaši tako v Argentini kot Mehiki v povprečju zaslužijo več kot na Portugalskem in v ZDA so zapisali v Dnevniku.

Facebook
Facebook