Kanarčki neodločeno v Kidričevem

Na prvem srečanju proti Aluminiju so Koprčani iztržili le točko, kajti na videno in dveh lepih priložnosti Mulahusejnoviča in Tičiča bi lahko vknjižili vse tri. Bili smo boljši vendar za prvo je tudi točka v redu.

ALUMINIJ ‒ KOPER 0:0 (0:0)

Športni park, gledalcev 200,

Rumeni kartoni: Azemović, Bolha, Marinšek, Pušaver; Guberac, Barišić, Colley.

Sodnik: Obrnovič Rade

Aluminij: Janžekovič, Azemović, Bolha, Flakus Bosilj, Kadrić (72./Kidrić), Krefl, Marinšek (93./Martić), Pečnik G. (84./Pušaver), Pečnik T. (72./Bizjak), Petek, Prša.

Koper: Golubović, Barišić (69./Colley), Bručić, Grudina, Guberac, Mulahusejnović (82./Bešir), Palčić, Parris, Rajčević, Tičić (87./Krajinović), Žužek.

Kanarčki so bili bližje zmagi, imeli tudi statistiko na svoji strani (streli v okvir 1:5, posest žoge 46:54 odstotkov), a mreže žal niso tokrat zatresli. Prvo pravo priložnost na tekmi so si v 22. minuti priigral domačini, ko je prek streljal Flakus Bosilj a je vratar Kopra močan strel ubranil. Najlepšo priložnost za Koper je na začetku drugega polčasa zapravil Mulahusejnović , ki je stekel po levi strani, obramba Aluminija je bila nemočna a je slabo zaključil. V 54. minuti so znova kanarčki zapretili, nogometaš Aluminija pa je izbil žogo z gol črte. V 56. minuti se je Tičič po slabem posredovanju obrambe Aluminija znašel iz oči v oči z Janžekovičem, ki pa je branil. V 85. minuti pa so spet do strela v kazenskem prostoru prišli Koprčani, po kotu je poskusil Žan Bešir, a je žogo poslal mimo vrat. Bili smo v zaključku tekme celo nekoliko odločnejši, toda premalo natančni. Delitev točk je bila mogoče še najbolj pravična med tema dvema tekmecema. Koper sedaj pričakuje v soboto srečanje na Bonifiki proti lanskemu prvaku Muri.