“Kanarčki” brez naboja

Nogometaši Gorice so v derbiju 18. kroga 2. slovenske nogometne lige premagali vodilni Koper in se mu približal na dve točki zaostanka.

Koper – Gorica 0:2 (0:1)

Strelca: 0:1 Žiga Lipušček (32.), 0:2 Colley (51.)

V derbiju so točke odšle v Novo Gorico, ki si je z današnjo zmago približala “kanarčkom” na samo dve točki. Dišalo je po prvi ligi, saj smo mnogi mislili, da so Koprčani le ujeli zmagovalni ritem a se ni izšlo. V prvem polčasu smo v uvodnih minutah sicer bili boljši ampak si nismo priigrali tiste prave prilike za zadetek. So pa bili gostje po nespametnem prekršku obrambe uspešnejši in zadeli v 32. minuti, ko je prosti strel s 17 metrov izvedel Žiga Lipušček in s pomočjo Jozinovića zadel za vodstvo Gorice. V drugem polčasu so rumeni nekaj poizkušali, a so belo modri zaprli vse poti do svojih vrat. Koprčani so sicer poizkušali ampak so gostje zopet zadeli, ko je Osuji izvedel prosti strel z leve strani igrišča, pred golom je bil najvišji Tine Kavčič, žogo pa je v mrežo pospravil Lamin Colley za dve proti nič. Rumeni so sicer imeli tudi lepo priložnost, ko je Darko Mišič v 75′ zadeli prečnik, ampak je žal bi to edini strel proti gostujočim vratom. Le nekaj trenutkov kasneje so si domači še dodatno otežili delo, ko je še drugič porumenel Darko Mišič in prejel rdeči karton. Tokrat se mi zdi, da je trener Lučič danes taktično ugnal Mirana Srebrniča, ki bo nove točke iskal na zadnji tekmi v letošnjem letu proti Lendavski Nafti.
.
Izjavi trenerjev:
Miran Srebrnič: “Začeli smo dobro, po prejetem zadetku, ki je bil dejansko avtogol, smo nerodno reagirali. Preveč smo izgubljali žoge, tekmecu pa puščali prostor za protinapade, čeprav smo vedeli, da tega ne smemo. Ob polčasu sem moral zaradi poškodbe še menjati solidnega igralca. Ko smo skušali več tvegati, bi lahko dobili še kak gol. Jezi me, ker ni bilo prave reakcije, nato pa smo ostali še z igralcem manj. Nič nam ni šlo. Imeli smo lepo priložnost za pobeg na lestvici, opozarjal sem to. Gorica je generalno gledano bolje stopila v tekmo.”
.
Borivoje Lučič: “Koper je bil boljši 15 minut, ko je imel več od igre, potem pa smo preostanek tekme nadzirali igro ter bili bolj konkretni in zreli. Mislim, da smo danes odigrali najboljšo tekmo v sezoni. Taktično smo bili odlični v obrambi, igrali smo organizirano in disciplinirano. Koper z izjemo ene priložnosti v drugem polčasu ni ustvaril nič konkretnega. Mi smo si ob dveh zadetkih ustvarili še vsaj dve konkretni priložnosti za povišanje vodstva. Moramo biti zadovoljni, saj smo neposrednega tekmeca premagali na njihovem igrišču.”


Sodniki:Žganec Mitja (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč)
Delegat:Šturm Emil
Št. gledalcev:800
Rumeni karton: Dejan Djermanović, Darko Mišić,Goran Jozinović, Darko Marjanović
Rdeči karton: Darko Mišić

Koper
Igor Nenezić, Darko Mišić, Ivan Borna Jelić Balta, Dare Vršič, Kristijan Meštrić, Edi Baša, Žan Žužek, Dejan Djermanović, Marko Pejić, Goran Jozinović , Damir Hadžić, Rezervni igralci: Primož Bužan, Denis Cerovec, Luka Badžim, Žan Bešir, Jaka Štromajer, Luka Vekić, Robi Gajšek , Trener: Miran Srebrnič


Gorica
Darko Marjanović, Rok Grudina, Jaka Kolenc, Bede Amarachi Osuji, Luka Volarič, Lamin Colley, Matija Kavčič, Tine Kavčič, Matteo Tomiček, Leon Marinič, Žiga Lipušček, Rezervni igralci: Uroš Likar, Mark Gulič, Nik Jermol, Adis Hodžić, Goran Trivunović, Rok Ljutić, Tjaš Begić, Trener: Borivoje Lučič

Komentarji9

Preskoči na obrazec za komentar

  • Rudi on 17/11/2019 at 13:25

  Ena tekma, derbi, nič še ni izgubljeno, ni še konec. Se strinjam niso igrali kot se igra derbi, ampak spet ni bilo tako slabo kot pišete in Koper je imel slab dan, Gorica je blestela. Takoj, ko izgubiš so stave, tuji igralci in ne vem še kaj. Tudi sam bi si močno želel Badžima, Požrla, Šolaje in druge vendar v Kopru so bili vedno cenjeni samo tujci, ki lahko delajo napako za napako in se jim oprosti prav vse, žal našim fantom ne. In tu je mislim problem včerajšnje tekme, in strinjam se s kanarinom , premalo Koprčanov v igri, ki bi prinesli tisto prepotrebno borbenost, naboj in rivalstvo med klubi na taki tekmi.

  • capris on 17/11/2019 at 8:41

  Trenutek resnice za Srebrniča in njegovo veteransko ekipo. Djermanovič, Mišič, Jozinovič pa tudi Hadžič enostavno ne morejo več igrati resnega nogometa. Ob tem pa imamo na klopi in celo na tribuni veliko boljše, mlajše domače igralce. Zakaj ne igrajo Badžim, Šolaja, Opara, Gajšek pa še kdo? Očitno se Guberac v preteklosti ni naučil prav nič. Odsluženi drugorazredni tujci ki so poleg tega še preplačani pač nisto to kar Koper potrebuje. Od vseh mladih pa se na vse načine favorizira Beširja ki ga je Poljšak pripeljal iz Ajdovščine kjer je igral v drugi mladinski ligi!? danes bi pa teško igral v povprečni mladinski ekipi Kopra. Je pa dejstvo da v Kopru razen Guberca ni človeka ki bi želel in finančno zmogel voditi klub, tako da smo obsojeni na veteranske, predvsem hrvaške igralce. Kljub vsemu pa ekipa potrebuje pomoč navijačev za vrnitev v prvo ligo in upanje da bo vodstvo kluba vendar srečala pamet.

   • rumeni on 17/11/2019 at 11:54

   Capris, dobro napisano. Zadeto v nulo. Žal smo res obsojeni na ponavljajočo se zgodbo, ki ji zaenkrat še ni videti konca.

  • Stari navijač on 16/11/2019 at 18:15

  Stavniške kvote so bile zanimive, v kolikor ne spomin ne moti, je eden od medijev napisal: 60 : 20 : 20, kar pomeni da neodločen rezultat in poraz sta prinesla bajne zaslužke?!

  V preteklih kolih Gorica ni naredila kakšnih hudih rezultatov, Koper pa je jmel dobro serijo na čelu z zmago v Brdih 7:0

  Današnja tekma pa je bila ZELO sumljiva?!
  Nobenega ničesar ne obtožujem in upam, da ni bila kakšna “šteljada”.

   • Stari navijač on 16/11/2019 at 19:44

   Ni bla šteljada enostavno gorica z domačini boljša

  • Domačin kanarin on 16/11/2019 at 17:55

  Sramota KOPRČANI na klopi in tujska legija v prvi postavi?? Kako naj se oni za mestni derbi borijo, ko niti ne vejo kje je gorica in za naameček še avtogol in rdeč karton SRAMOTA

   • jaka on 18/11/2019 at 9:32

   Jaz bi rekel prej sramota na tribuni- malo publike povsem anemične, katera ne zasluži pohval. Razen Tifozov, ki so se trudili do konca, je preostalo številčno izredno majhno občinstvo celo žvižgalo igralcem in to celo v najtežjem trenutku avtogola. Naj spomnem, da je Koper prvi v drugi ligi in da je imel doma zaključno žogo za dosego prvenstva. Uprava je menjala barve, grb, ….., na koncu pa 300 ljudi na tekmi in še tej na pol spijo. Kje vam je energija? Vidim da jo šparate za kasnejše obračunavanje po forumih- seveda pod lažnimi vzdevki ala stara garda, domačin kanarin, stari navijač, kanarin- dejte se podpisat z imenom in priimkom pa povejte, kaj ste vi doprinesli razvoju nogometa na obali? Al vam bo spet kriv kdo drugi tudi za to?

  • navijač z obale on 14/11/2019 at 15:01

  Kljub slabi vremenski napovedi ne oklevat s prihodom na tekmo, tribune so pokrite, tekma in vzdušje bosta vredna ogleda!

  • dule on 14/11/2019 at 11:33

  Sreča v nesreči je, da ima trenutno Koper zelo homogeno ekipo, brez šibkega člena, igra je stekla, motivacija je zrasla igra se dinamično vseh 90 min. Rezultat je viden v zadnjih dveh tekmah (11 :0). Veselim se nedeljskega srečanja. Pričakujem spektakel, veliko navijačev dobro in borbeno igro obeh ekip. Na rezultat v derbiju bodo vplivale tudi emocije, ker se obe ekipi zavedata, da bi zmaga Kopra pomenila velik korak, k osvojitvi 1. mesta v 2.SNL .

Komentarji so onemogočeni.