“Kanarčki” brez naboja

Nogometaši Gorice so v derbiju 18. kroga 2. slovenske nogometne lige premagali vodilni Koper in se mu približal na dve točki zaostanka.

Koper – Gorica 0:2 (0:1)

Strelca: 0:1 Žiga Lipušček (32.), 0:2 Colley (51.)

V derbiju so točke odšle v Novo Gorico, ki si je z današnjo zmago približala “kanarčkom” na samo dve točki. Dišalo je po prvi ligi, saj smo mnogi mislili, da so Koprčani le ujeli zmagovalni ritem a se ni izšlo. V prvem polčasu smo v uvodnih minutah sicer bili boljši ampak si nismo priigrali tiste prave prilike za zadetek. So pa bili gostje po nespametnem prekršku obrambe uspešnejši in zadeli v 32. minuti, ko je prosti strel s 17 metrov izvedel Žiga Lipušček in s pomočjo Jozinovića zadel za vodstvo Gorice. V drugem polčasu so rumeni nekaj poizkušali, a so belo modri zaprli vse poti do svojih vrat. Koprčani so sicer poizkušali ampak so gostje zopet zadeli, ko je Osuji izvedel prosti strel z leve strani igrišča, pred golom je bil najvišji Tine Kavčič, žogo pa je v mrežo pospravil Lamin Colley za dve proti nič. Rumeni so sicer imeli tudi lepo priložnost, ko je Darko Mišič v 75′ zadeli prečnik, ampak je žal bi to edini strel proti gostujočim vratom. Le nekaj trenutkov kasneje so si domači še dodatno otežili delo, ko je še drugič porumenel Darko Mišič in prejel rdeči karton. Tokrat se mi zdi, da je trener Lučič danes taktično ugnal Mirana Srebrniča, ki bo nove točke iskal na zadnji tekmi v letošnjem letu proti Lendavski Nafti.
.
Izjavi trenerjev:
Miran Srebrnič: “Začeli smo dobro, po prejetem zadetku, ki je bil dejansko avtogol, smo nerodno reagirali. Preveč smo izgubljali žoge, tekmecu pa puščali prostor za protinapade, čeprav smo vedeli, da tega ne smemo. Ob polčasu sem moral zaradi poškodbe še menjati solidnega igralca. Ko smo skušali več tvegati, bi lahko dobili še kak gol. Jezi me, ker ni bilo prave reakcije, nato pa smo ostali še z igralcem manj. Nič nam ni šlo. Imeli smo lepo priložnost za pobeg na lestvici, opozarjal sem to. Gorica je generalno gledano bolje stopila v tekmo.”
.
Borivoje Lučič: “Koper je bil boljši 15 minut, ko je imel več od igre, potem pa smo preostanek tekme nadzirali igro ter bili bolj konkretni in zreli. Mislim, da smo danes odigrali najboljšo tekmo v sezoni. Taktično smo bili odlični v obrambi, igrali smo organizirano in disciplinirano. Koper z izjemo ene priložnosti v drugem polčasu ni ustvaril nič konkretnega. Mi smo si ob dveh zadetkih ustvarili še vsaj dve konkretni priložnosti za povišanje vodstva. Moramo biti zadovoljni, saj smo neposrednega tekmeca premagali na njihovem igrišču.”


Sodniki:Žganec Mitja (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Vojska Matej (2. pomoč)
Delegat:Šturm Emil
Št. gledalcev:800
Rumeni karton: Dejan Djermanović, Darko Mišić,Goran Jozinović, Darko Marjanović
Rdeči karton: Darko Mišić

Koper
Igor Nenezić, Darko Mišić, Ivan Borna Jelić Balta, Dare Vršič, Kristijan Meštrić, Edi Baša, Žan Žužek, Dejan Djermanović, Marko Pejić, Goran Jozinović , Damir Hadžić, Rezervni igralci: Primož Bužan, Denis Cerovec, Luka Badžim, Žan Bešir, Jaka Štromajer, Luka Vekić, Robi Gajšek , Trener: Miran Srebrnič


Gorica
Darko Marjanović, Rok Grudina, Jaka Kolenc, Bede Amarachi Osuji, Luka Volarič, Lamin Colley, Matija Kavčič, Tine Kavčič, Matteo Tomiček, Leon Marinič, Žiga Lipušček, Rezervni igralci: Uroš Likar, Mark Gulič, Nik Jermol, Adis Hodžić, Goran Trivunović, Rok Ljutić, Tjaš Begić, Trener: Borivoje Lučič

Komentarji so onemogočeni.

NK Koper 1920 - 2020 " Bodi moder, navijaj za rumene "