Mladinci, kadeti, U15, ženska ekipa

Kadeti tudi na drugi tekmi ostali brez točk, kajti danes popoldne so klonili proti ekipi iz Kranja. Mladinci pa so doživeli malo katastrofo, saj so jim Kranjčani nasuli kar šest zadetkov. Sedaj se po dveh tekmah vidi, da prva liga ni mačji kašelj. Vidimo pa kam nas je pahnilo prejšnje vodstvo s svojim neznanjem. Potrebovali pa bomo kar nekaj let, da se vrnemo na pota stare slave koprskega nogometa. Sedaj pa upajmo, da je bil mogoče le to in samo slab dan in, da se bodo naši mladci le pobrali, kajti sedaj jih čaka srečanje proti Velenjskemu Rudarju. So pa nas presenetili starejši dečki varovanci Davorja Klarice, ki so vrstnikom iz Kranja nasuli kar sedem zadetkov. Tako so nekako ublažili slaba sobotna rezultata starejših igralcev. Naša ženska ekipa pase je v drugem krogu pomerila proti Olimpiji in izgubila s rezultatom šest proti nič.

Koper – Triglav 1:6

Sodniki:Lazić Aleksandar (glavni sodnik), Majhen Matija (1. pomoč), Zidar Blaž (2. pomoč)
Delegat:Mozetič Matjaž
Št. gledalcev:100

Koper – Triglav 0:3

Sodniki:Kozar Luka (glavni sodnik), Majhen Matija (1. pomoč), Zidar Blaž (2. pomoč)
Delegat:Mozetič Matjaž
Št. gledalcev:100

Koper – Triglav 7:1 ( 2:1)

Sodniki:Šporin Martin (glavni sodnik), Špeh Nik (1. pomoč), Žitko Jure (2. pomoč)
Delegat:Zebec Srečko
Št. gledalcev:100

Olimpija – Koper Obala 6:0 (0:2)

Sodniki:Durić Mediha (glavni sodnik), Kamnik Blaž (1. pomoč), Kunc Anej (2. pomoč)
Delegat:Dasović Dragan
Št. gledalcev:80

1 komentar

    • dule on 25/08/2019 at 4:10

    Tudi sedaj se dela slabo. Wiel Coerver (nogometni Einstein, na osnovi katerega temelji nogometna šola vrhunskih klubov) je zapisal Ponavljanje vaj, število dotikov in gibanje v zlati dobi do 12. leta je ključno za izpolnjevanje v dobrega igralca v prihodnosti. V tem obdobju so otroci najbolj dojemljivi za osvajanje motorike gibanja in tehnike. Tudi program in strokovna navodila trenerjem (ZNTS) za kategorije do U-13 predlaga vadbo v majhnih skupinah max. 18, igro 5:5/7:7 z vratarjem s ciljem, da imajo otroci čim več dotikov. Dobri klubi, že zelo zgodaj delajo selekcijo, vadijo v majhnih skupinah, nudijo možnost individualnih treningov, redne tekme in turnirje. V Kopru sem že večkrat preštel 50 otrok na enega trenerja. Na igrišču so bili natlačeni, ko sardele. Medsebojna tekme igrajo v času treninga, namesto v sobotah. Na tekmah vodi dve ekipi en trener. Ostali klubi imajo dva. Recept za spremembo na bolje je enostaven. Vadbo organizirati tako, da imajo otroci čim več dotikov žoge in gibanja pod trenerjevim nadzorom z optimalno intenzivnostjo.To sem opazil lani pri treningu U12 a. Bravo! Tako je treba delati tudi pri mlajših selekcijah in naprej do mladincev z vedo večjim obsegom in intenzivnostjo. Potem bo šola Kopra spet uspešna in v slovenskem vrhu. Ali bo ostalo varstvo in biznis.

Komentarji so onemogočeni.