Iz Kidričevega s točko

Igralci Aluminija in Kopra so se danes v Kidričevem razšli z neodločenim rezultatom. Koprčani so bili boljši v prvem polčasu in povedli, v drugem pa so domači igralci izenačili. Do konca smo gledali zanimivo srečanje, ko sta si ekipi ustvarili kar nekaj priložnosti, Nardin Mulahusejnovič pa je zadel z glavo prečnik. Kanarčki so imeli po izenačujočem zadetku domačih kar nekaj lepih priložnosti za zmago, a žoga ni hotela v gol.

NK Aluminij – FC Koper 1:1 (0:1)

Strelca: 0:1 Mulahusejnović (39.), 1:1 Matjašič (48.).

Rumena kartona: Flakus Bosilj; Mišić.

Sodniki: Mertik Bojan (gl. sodnik), Herženjak Eric (1. p.), Špur Staša (2. p. , Vinčić Slavko (4. sodnik), Delegat: Žalik Danijel

Aluminij: Anzekovič, Azamovič, Lukas Horvat, Petek, Kranjc, Čermak, Pečnik T, Ploj, Grajfoner, Flakus Bosilj, Matjašič

Igrali še: Klepač, Pršo, Kim, Maletič, Jakšič

Koper: Vargić, Žužek, Rajčević, Mlakar, Palčič, Dodlek, Knežević, Stevanović, Barišić, Vršič, Mulahusejnović.

Igrali še: Krajinovič, Spinelli, Mišič, Vekič, Bešir

Ekipi sta tekmo nadaljevali v 17. minuti, takrat je bila namreč “prvotna” tekma prekinjena zaradi močnega dežja. V tem nadaljevanju je nase sprva najresneje opozarjal Nardin Mulahusejnović, ki je dvakrat neuspešno poskusil v 26. minuti, v 39. minuti pa je tudi zadel za 1:0, potem ko je prejel podajo z desne strani, prvi strel mu je domača obramba še preprečila, z drugim pa je po tleh matiral Luko Janžekoviča.

So pa domači izenačili že v 48. minuti, ko je Jure Matjašič sprožil z roba kazenskega prostora malce z desne strani in zadel z diagonalnim strelom. Na drugi strani so Koprčani, ki so si v 66. minuti skorajda zabili avtogol, znova zagrozili prek Mulahusejnovića, ki je s strelom z glavo zatresel prečko. V 77. je pri Kopru še Bojan Knežević zgrešil iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru. Že v sodniškem dodatku je imel žogo za zmago Luka Vekić, a je Janžekovič na koncu dobro posredoval po strelu iz bližine. sta

Video – posnetek