Izgubili dvakrat zapored

Po tekmi z vijolicami še slaba predstava kanarčkov v Celju, in posledično drugi poraz zapored. Koprčani so se skozi celotno srečanje osredotočili na branjenje ( bunker), ki pa ni vzdržal. Kasnejši poizkusi rešiti izgubljeno je bilo neuspešno. Trener Srebrnič je sicer opravil nekaj menjav ampak se danes ni izšlo. Rumeno modri so še pred tednom dni gojili visoke ambicije, tudi o morebitnem pohodu na naslov, a so zdaj dvakrat ostali praznih rok.

CELJE – KOPER 2:0 (0:0)
Benedičič 69., Kuzmanović 92.

Celje: Rozman, Kadušić, Stojinović, Zaletel, Brecl, Benedičič, Vrbanec (77./Šporn), Novak (77./Pungaršek), Kuzmanović, Božić (64./ Kerin), Dangubić (64./Bezjak).

Koper: Vargić, Mlakar, Rajčević, Žužek, Palčič, Dodlek, Guberac (75./Vekić), Krajinović, Vršič (64./Vošnjak), Bešir (46./Pejić; od 56. Barišić), Mulahusejnović (64./Spinelli).

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)

Benedičič s prostega strela presenetil vse
Žan Benedičič
je izvedel prosti strel z desne strani, žoga pa je preletela vse nogometaše in na koncu presenetila še vratarja Ivana Vargića za celjsko vodstvo z 1:0. Le malo zatem so Koprčani prišli do strela v kazenskem prostoru Celja, žoga pa se je od enega celjskih branilcev odbila v prečko.

Kerin stresel vratnico, Kuzmanović potrdil zmago Celja
V 72. minuti je okvir vrat z roba kazenskega prostora zadel še Luka Kerin oziroma se je žoga po strelu malce odbila od Ivice Guberca in v vratnico. Živahnejše minute so se nadaljevala z obrambo Matjaža Rozmana po poskusu Maksa Barišića, v 87. minuti pa je le za malenkost zgrešil Timotej Dodlek. Že v sodniškem dodatku pa je z zmago Celja potrdil Mićo Kuzmanović, ko je v kazenskem prostoru najprej preigral Žana Žužka, nato pa še Vargića in poslal žogo v mrežo za končnih 2:0.