Idealna prilika za ligo 12

Po mojem mnenju je sedaj tista prava priložnost, da vodilni pri nogometni zvezi Slovenije razmislijo o ligi dvanajstih. In zavedati se moramo, da nam je leto 2020 zaradi pandemije koronavirusa postreglo z dogajanjem, kakršnega nogometni svet ne pomni, torej ne bi bilo nič presenetljivega, če bi nenadne spremembe v nogometu, ki jih je deležen, vplivale tudi na spremembo tekmovanj.

Razširitev prve lige, recimo na 12 klubov.

Ali bi to bila lahko morda rešitev, s pomočjo katere bi nogomet pridobil na popularnosti. Res pa je, da bo obveljalo pri pravilu, da iz prve lige izpade najslabši klub, takšne so tudi smernice Evropske nogometne zveze (Uefa), ki jih je bilo treba v preteklosti spoštovati, toda zaradi situacije, ki jo sedaj imamo , naj ne bi izpadel iz prve lige zaradi prekinjene sezone nihče. Kakor smo prebrali se je večina provoligaških klubov izrazilo nekako tako. Kar nekaj drugoligaških klubov, ki jih zanima prva liga, imajo pogoje recimo Koper, Nafta, Gorica. Če bi prva liga štela 12 klubov, v isti sezoni ne bi igrali štirikrat z istim tekmecem, kar je že za mnoge gledalce in navijače slovenskega nogometa sila monotono. Igrali naj bi trokrožno s tem, da ekipa kije v dveh delih bila med šestimi klubi pri vrhu imela v tretjem doma tekmo več. Mogoče bi s tem dobili večjo gledanost, ki je po mojem že sedaj slaba glede na kakovost, ki jo liga ima, in zdaj je idealna priložnost, da bi to naredili. Druga liga je zelo močna in vsak, ki bi prišel v prvo ligo, sigurno ne bi bil muha enodnevnica,’