Domen Črnigoj: “Ni še čas, da se vrnem domov.”

V dresu Lugana je v štirih sezonah zbral precej nastopov, v zadnji je bil v nemilosti kluba. Se bo slovenski nogometni reprezentant, ki se mu pogodba s švicarskim klubom izteče 30. junija, vrnil v domači Koper, bo morda izbral Maribor ali ostal v tujini?S 30. junijem se bo tudi na športni poti Domna Črnigoja začelo novo poglavje. Takrat bo prost igralec. “Zagotovo se ne bom vrnil v Lugano. Če pogledam nazaj, ne bi zamenjal ničesar. Morda mi je žal, da mi ni že prej uspelo prestopiti kam drugam, a tako je očitno moralo biti. Proti navijačem, ljudem, nimam niti besede, proti klubu, predvsem v zadnjem letu, pa precej,” je oster Škofjot. Povzeto po VIR Radio Koper foto Foto: Radio Koper/Armin Sejarić

Četudi si pošten in tako tudi deluješ, se lahko pojavi kdo, ki to želi uničiti. — Domen Črnigoj, nogometaš

Zdi se, da se življenje po šoku, ki ga je prinesla epidemija koronavirusa, počasi postavlja na noge. Tudi športniki, ki so v minulih mesecih trenirali individualno, že trenirajo skupaj s svojimi soigralci. Življenje v karanteni so športniki v večini primerov namenili posamični vadbi, nič drugače ni čas preživljal nogometaš Domen Črnigoj, ki se je v Slovenijo vrnil tik preden so zaprli meje. “Na začetku je bilo težko, saj si navajen na drugačen ritem življenja. Pogrešal sem druženje, treninge, soigralce, a vsi skupaj smo se morali navaditi na to. Veliko časa sem preživel doma z dekletom. Kolikor sem le lahko, sem treniral. Čas sem si krajšal tudi z igranjem videoiger,” svoje dneve, preživete v karanteni, opisuje Črnigoj. 24-letni slovenski reprezentant, sicer trenutno še član švicarske ekipe Lugano, je bil v zadnji sezoni v nemilosti svojega kluba. Ker se z vodilnimi možmi ni uspel dogovoriti za podaljšanje pogodbe, so ga postavili na stranski tir. Kot pravi, je bil udarec hud: “Na osebnem nivoju sem precej dozorel. Doumel sem, da tako v športu kot v življenju ni vse odvisno od tebe. Četudi si pošten in tako tudi deluješ, se lahko pojavi kdo, ki to želi uničiti. Pomemben dejavnik je bila družina, ki mi je stala ob strani. Skupaj z njimi, pa tudi s prijatelji, ki so mi pomagali, sem prebrodil tudi to.”