Remi v Ljubljani

Povratna tekma pokala Slovenije

NK Olimpija : FC Koper 1:1 (0:0)

Lendrić 60.; Baša 49.

Ljubljana, stadion Stožice, gledalcev: 2300, glavni sodnik: Darjan Kovačič (Grosuplje), pomočnika: Simon Smej (Fokovci) in Gorazd Topolnik (Ljutomer), četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče), delegat: Leopold Roglič (Kisovec).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Ilić, Gorenc (od 46. Maksimenko), Jurčević, Valenčič, Avramovski (od 78. Kobiljar), Lupeta, Lukanović (od 78. Suljić), Črnic, Lendrić. Trener: Zoran Barišić.

Koper: Grlj, Hadžić, Petrović, Tramte, Maslić (od 71. Vrdoljak), Glavaš, Kovačević, Ajkić (od 86. Opara), Tomić, Baša, Verunica. (od 88. Fatić). Trener: Damir Milinović.

Na povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije so zmaji potrdili uvrstitev med štiri najboljše.

V prvem polčasu zmajem ni uspelo doseči gola. Imeli so številne priložnosti, prednjačil je Lendrić, najbližje golu pa je po strelu z razdalje prišel Boakye. Koprčani niso ogrožali vrat Nejca Vidmarja, so pa zato povedli takoj na začetku drugega polčasa. Po levi strani je pobegnil Verunica in z levico streljal a je Vidmar njegov strel ubranil, nato pa je odbitek v mrežo pospravil Edi Baša. Vodstvo rumenih ni dolgo trajalo. Deset minut kasneje je pritisk zmajev obrodil sadove, saj je z neposredne bližine v polno meril Ivan Lendrić in rezultat izenačil. Toda Koper je takoj v isti minuti spet imel priložnost zadeti a je strel Verunice domači vratar ubranil. V nadaljevanju tekme so imeli domači več od igre in več priložnosti, rumeni pa so prežali naproti napade a je ostalo 1:1.