Boljši od Madžarov

Kanarčki so v hrvaškem Umagu odigrali prvo pripravljalno preizkušnjo v letošnjem letu. Varovanci Mirana Srebrniča so bili z izidom 2:0 boljši od madžarskega prvoligaša Budafokija, sicer novinca v prvi madžarski ligi. Rumeni so istega nasprotnika premagali tudi na poletnih pripravah z rezultatom 3:2.

Koper : Budafoki 2:0 (1:0)

Strelca: Maks Barišić (18′), Timotej Dodlek (57’/11m)

Koprčani so tekmo začeli v naslednji postavi: Vargić, Jozinović, Rajčević, Mittendorfer, Palčič, Vošnjak, Knežević, Barišić, Krajinović, Vršič, Mulahusejnović.

Koprčani, ki so igrali drugi polčas: Adam, Cerovec, Mišić, Mittendorfer, Viler, Ahmetaj, Dodlek, Bešir, Stevanović, Vekić, Spinelli.
slika facebook fc Koper

Koprčani so mrežo letošnjega novinca med madžarskimi prvoligaši načeli v 18. minuti. Knežević je žogo po globinski podaji Jozinovića poslal pred vrata, v mrežo pa jo je pospravil Maks Barišić. Jesenski povratnik na Bonifiko je postavil izid prvega polčasa. Mreža kluba iz Budimpešte se je drugič tresla v 57. minuti. Po prekršku nad Žanom Beširjem je bil z bele točke natančen Timotej Dodlek.

Koper bo svoje naslednje srečanje igral v petek, ko se bodo srečali z Osijekom.