Aluminij v Koper z minimalno prednostjo

Prva četrtfinalna tekma se je odvila v Kidričevem, kjer je doma v tej sezoni izjemni Aluminij. Šumari imajo jekleno obrambo, kar so dokazali tudi danes, ko so v Kidričevem zaklenili vrata in jim “kanarčki” z nekaj priložnostmi niso prišli do živega. Pred povratno tekmo z rumenimi, ki v zadnjih sezonah uspešno preskakuje ovire in se vrača proti prvi ligi, so si priigrali minimalno prednost (1:0). Edini zadetek na tekmi je v 73. minuti dosegel Mihael Klepač, Koper pa je tako doživel prvi poraz v sezoni. Povratna tekma bo na sporedu 29. oktobra na domači Bonifiki.

ALUMINIJ – KOPER 1:0 (0:0)
Klepač 73.

Sodniki:Borošak Alen (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Sužnik Jure (2. pomoč) , Lacković Marko (4. sodnik)
Delegat:Režonja Slavko
Št. gledalcev:400

Igra v prvem polčasu se je odvijala predvsem na sredini igrišča. Ni bilo akcij, ni bilo igre in zelo malo priložnosti. Edino pravo priložnost so si v 43. minuti pripravili “kanarčki”, ko so po predložku Ivana Borne Jeliča Balte z leve strani s petih metrov žogo neovirano prek vrat poslal Žan Bešir.

V nadaljevanju je bilo živahnejše saj sta ekipi malce dvignili tempo igre. Gorana Galešića je s prostega strela zapravil lepo priložnost za vodstvo. V 71. minuti je na drugi strani igrišča zadišalo po enajstmetrovki, ko je Denis Cerovec v kazenskem prostoru podrl Alena Krajnca. Le nekaj minut kasneje so gostitelji povedli. Po lepi akciji je z natančnim strelom pod prečko Koprskega vratarja Primoža Bužana premagal Mihael Klepač. Koprčani so si do konca obračuna prizadevali izenačiti, a v napadu preprosto niso bili dovolj natančni.