Aljaž Struna odhaja v ZDA

Iz ameriškega nogometnega kluba, člana tamkajšnje prve lige MLS (Major League Soccer), Houston Dynamo sporočajo, da so se z italijanskim drugoligašem Palermom dogovorili za prestop slovenskega reprezentančnega branilca Aljaža Strune.

“Naša glavna naloga po sezoni je bila okrepiti obrambo, ključen pri tem pa je bil centralni branilec. Aljaž Struna je natančno tak profil igralca, kot smo ga iskali,” je za spletno stran kluba povedal direktor Matt Jordan. 

Slovenca z bogatimi izkušnjami iz Evrope pa je vesel tudi trener Wilmer Cabrera: “Struna je na vrhuncu kariere in ima obilico izkušenj iz Evrope. Verjamem, da bo pravi vodja ekipe na in ob igrišču, želi si zmagovati in sprejel je izziv lige MLS, čeprav je imel obilico ponudb za igranje drugje. S tem je pokazal, da z nami misli resno.”

Struna, ki je za slovensko izbrano vrsto doslej odigral 12 tekem, je član Palerma od sezone 2013/14, vmes pa je kot posojen igralec igrale še za Carpi.

Vir novice: sta.si

EnglishSlovenian