Aleksandra Česen, nogometna sodnica

“Če se o sodniku ne govori, zanj to pomeni zmago, saj kaže na to, da smo kar najbolje opravili svoje delo,” pravi Aleksandra Česen, ena od samo dveh mednarodnih nogometnih sodnic v Sloveniji. Zaradi žaljivk, ki so jih praviloma deležni sodniki, na tribune, razen kadar gre za dobrodelne tekme, svojih najbližjih ne vabi, je pa to navijaško folkloro že zdavnaj sprejela kot del posla.

Prva Slovenka, ki bo sodila v Prvi ligi Telekom Slovenije?

S pripravami na spomladanski del nogometne sezone 2018/19 se ne ubadajo le nogometaši, ampak tudi sodniki. Delivci pravice sledijo navodilom glavnega trenerja Mitje Novaka, najboljša slovenska sodnica Aleksandra Česen, ki že sodi v tretji ligi, pa si želi, da bi nekoč sodila nasprotnemu spolu tudi v najvišjem klubskem razredu.

Preberi več na Siol sportal

Facebook
Facebook